Skip to main content
  • Serdeczne „Bóg zapłać” Wspólnotom Dorosłych, Młodzieży i Dzieciom, którzy przychodzili i prowadzili Drogi Krzyżowe, uczestniczyli w Nabożeństwach Gorzkich Żali, Rekolekcjach Wielkopostnych …. Wszystkim Wam – Drogie Siostry – Czcigodni Bracia – którzyście dobrze przygotowali swe serca na mieszkanie dla Zmartwychwstałego Zbawiciela.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” O. Idziemu, FMO, ODB, LSO, Paniom     z Grupy Biblijnej Św. Hieronima i Panom usługującym przy Ołtarzu Pańskim; Panu Zbyszkowi – naszemu organiście. W sposób szczególny dziękujemy O. Idziemu   i chórkowi, który prowadzi, za wkład włożony w przygotowanie i za piękną oprawę tegorocznej liturgii Triduum Paschalnego.
  • Bratu Teodorowi i Wszystkim, którzy mu pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu kościoła na obchody Triduum Paschalnego i Uroczystość Zmartwychwstania. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania naszej świątyni.
  • Ojcu Lucjuszowi i Paniom z Grupy Charytatywnej, za przygotowanie tegorocznych paczek świątecznych i dostarczenie ich potrzebującym w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Pan nieustannie błogosławi Wam – Wielkoduszni Parafianie i Dobrodzieje –  za Waszą hojność okazaną w postaci produktów złożonych w „koszu dobroci” oraz ofiar złożonych jako jałmużna postna.
  • Straży Grobu Pańskiego, którzy od zakończenia Wielkopiątkowej Liturgii z powagą  i dumą czuwali przy Grobie Pańskim i posługiwali w naszej świątyni.
  • Niech Zmartwychwstały Pan nie skąpi Swych Łask Moim Współbraciom ze naszej Wspólnoty klasztornej za pełną poświęcenia i życzliwości posługę w przygotowaniu wiernych i świątyni do tegorocznych obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego; za posługę na miejscu, spowiedź w dekanacie i wygłoszone rekolekcje.
  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o Oktawę. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
  • Dzisiaj i przez cały tydzień, w naszej świątyni o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji, że najbliższa, Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę zostaną przeznaczone na dzieła Caritas naszej diecezji.
  • Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Łęczycy zaprasza na Mszę Świętą rozpoczynającą tegoroczny sezon wędkarski wszystkich  zainteresowanych wędkarzy, która odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 10.00.

DROGIE SIOSTRY – CZCIGODNI BRACIA …

      Nasze serca napełnia prawdziwa radość, bo po raz kolejny rezurekcyjne dzwony przypomniały, że Pan prawdziwie ZMARTWYCHWSTAŁ! Ta prawda ożywia nadzieję i wiarę w to, każdy mrok naszego życia może zostać przemieniony w światło, a po trudach ziemskiego pielgrzymowania nadejdzie świąteczny poranek, w którym ZMARWTYCHWSTAŁY PAN  wprowadzi każdego z nas do domu Ojca. Nie będzie tam już ani cierpienia, ani łez, lecz wieczne trwanie w miłującej obecności Pana. ŻYCZMY SOBIE WZAJEMNIE BŁOGOSŁAWIONYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH.