Skip to main content

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele Powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym Listem Apostolskim „MISERICORDIA ET MISERA”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może  i w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się     w działalność organizacji społecznych i kościelnych.

2.We wtorek, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3.W sobotę, 25 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 modlić się będziemy o wieczną radość w domu Dobrego Ojca w niebie dla o. Radomiła w trzecią rocznicę jego śmierci.

4.W naszym kościele przez cały listopad nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00, a o godz. 18.30 Msza Święta w intencji polecanych zmarłych.

5.Zbliżamy się do końca Roku Liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6.Informujemy, że w zakrystii można się jeszcze zaopatrzyć w kalendarze diecezji łowickiej na rok 2024.

7.Dzisiaj błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Od jutrzejszego poniedziałku będzie je roznosił na naszej parafii Brat Teodor. W tym tygodniu odwiedzi Parafian z osiedla Medyk       i ul. Zachodniej. Od poniedziałku do piątku będzie to czynił od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00. Za wszelkie złożone ofiary, które przeznaczone są na remont zakrystii, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Państwu, modlącym się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

9.W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnała + Anna Przybylska. Tej naszej zmarłej parafiance i wszystkim zmarłym, których polecamy Bogu w listopadowych wypominkach: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają w pokoju wiecznym ….

                                               ŚWIĘTY   MICHALE  ARCHANIELE ….