Skip to main content

1.W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią  prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

2.Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te osoby ogarniamy modlitwą, ale też znakiem naszej solidarności niech będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

3.Dzisiaj jeszcze w naszej świątyni o godz. 18.00 nabożeństwo wypominkowe i o godz. 18.30 Msza Święta w intencji polecanych zmarłych.

4.Przypominamy, że nabożeństwo wypominkowe  codziennie o godz. 18.00, a o godz. 18.30 Msza Święta w intencji polecanych zmarłych. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni, aby wspierać wspólnotową modlitwą tych, którzy jeszcze wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

5.W środę, 15 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pomodlimy się w intencjach Rodziny Żywego Różańca. Natomiast w sobotę, 18 listopada w czasie Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić w intencjach Członków Straży Grobu Pańskiego i ich najbliższych.

6.Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na  przeprowadzany remont naszej zakrystii. Myślimy, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni uporamy się z tym problem.  W tym tygodniu zostanie położona posadzka, od jutra też  po wcześniejszym piaskowaniu, będzie przeprowadzana renowacja mebli.  Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przypominamy, że w każdą niedzielę modlimy się za wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów podczas specjalnej Mszy Świętej.

7.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.  Państwu, którzy modlicie się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.