Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – B

1.Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi. 2.Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się ….” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. 3.Dzisiaj o godz. 16.00 Msza Św. ze szczególnym udziałem lokalnej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 

2.Jutro podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które przedłoży Bogu Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.Październik to miesiąc różańca. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach, w domowym zaciszu. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania różańca w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00.

 

 4.W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Wszystkich, którzy troszczą się o dobre wychowanie młodego pokolenia polecimy Bogu w  modlitwie różańcowej  i podczas wieczornej Mszy Świętej.

 

5.W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża  Św. Jana Pawła II.

 

6.Rodziców wszystkich dzieci, które zamierzają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w 2022 roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w środę 13 października 2021  o godz. 19.15.

 

7.Rodziców młodzieży, która zamierza przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii w 2022 roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14 października 2021 o godz. 19.15.

 

8.Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszym klasztorze w najbliższą sobotę i w sobotę 23 października w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy na początku pierwszego spotkania.

 

9.Na stoliku z prasą i ołtarzach bocznych są wyłożone kartki, na których będzie można wpisywać zmarłych na wypominki listopadowe i roczne. Zapisane, przynosimy  do zakrystii i kancelarii.

 

10.W zakrystii można nabyć znicze CARITAS.

 

11.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: ++ Antoni Stegliński, Krzysztof  Michalak, Marian  Kwarto i Alicja Bajerska – Pęgowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. … ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE…