Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021 r.

XXIX Niedziela Zwykła – B

1.Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

 

2.Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie do naszej świątyni na wspólną modlitwę różańcową o godz. 18.00

 

3.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy  wypominki roczne i listopadowe. Kartki do wpisania zmarłych są wyłożone na  bocznych ołtarzach i na stoliku z prasą.

 

4.Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

5.W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

6.W sobotę, 23 października podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które przedłożą Bogu Członkowie Straży Grobu Bożego.

 

7.W minioną środę nasza franciszkańska świątynia wzbogaciła się o dwa zamykane konfesjonały. Będą one ogromnie pomocne dla spowiedników i wszystkich penitentów.  Oczekujemy na chrzcielnicę.  Za wszelkie dotychczas złożone ofiary i które  jeszcze zostaną złożone na ten cel,  Wszystkim – Wam Zacni Parafianie, Sympatycy i Dobrodzieje – składamy „Serdeczne Bóg zapłać”.

 

8.W zakrystii są nabycia znicze „CARITAS”.

 

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych  i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Janina Olejniczak i + Krystyna Ociepa.  Pamiętajmy o nich w modlitwach….. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …          ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….