Skip to main content

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09. 2023r.

  1. Dziś początek Kwartalnych Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosić Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  2. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie Bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To Święto przypomina nam, że “zbawienie przyszło przez Krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, Krzyż pozostaje szczególnym znakiem.
  3. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  4. W najbliższą niedzielę, 17 września, w świątyniach naszej prowincji: w Kalwarii Zebrzydowskiej i Alwerni, obchodzona jest Uroczystość Stygmatów Św. Ojca Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    W naszym kościele, w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 swoją Mszę Świętą Prymicyjną odprawi posługujący już od kilku tygodni w naszej świątyni neoprezbiter – o. Idzi Klimek, który po skończonych studiach w Wyższym Seminarium Duchownym w Kalwarii Zebrzydowskiej, został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii przy naszym klasztorze w Łęczycy. Obecnie będzie pełnił posługę katechety w Szkole Podstawowej nr 3, przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, młodzież do Bierzmowania. Otoczy opieką LSO, ODB i FMO. Dziękujmy nieustannie Dobremu Bogu za dar, jaki otrzymał nasz łęczycki klasztor w osobie drogiego nam o. Idziego, którego bardzo serdecznie witamy w naszej Łęczycy. Ojca Idziego i wszystkich, którzy będą korzystać z jego posługi polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.
  5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace przy naszej świątyni. Obecnie przeprowadzany jest generalny remont drugiej części zakrystii. Serdeczne “Bóg zapłać” za wszelki dar na ten cel.
  6. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia i wszystkim Państwu, którzy modlicie się w naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego Słowu oraz odwagi do nieustannego dawania świadectwa o swojej przynależności do Boga i Kościoła.