Skip to main content

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła – 03.09. 2023r.

Kalendarz liturgiczny:

w  piątek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy się modlić w intencji wszystkich pracujących na roli.
Msze św. będą  sprawowane o godz. 7.00; 8.30; 18.30. Podczas każdej  Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Dodatkowa Msza Św. o godz.10.30 z racji 50 rocznicy oddania do użytku  budynku  szpitala. Zapraszamy .

w sobotę – wsp. obowiązkowe bł. Anieli Salawy, Dziewicy; Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji Msze Święte kończy wystawienie, adoracja i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. O godz.17.00 dodatkowe wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja.  Na to osobiste spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w szczególny sposób zaprasza  Franciszkański Zakon Świeckich.
  • Jutro z racji  Nowego Roku Szkolnego będziemy się modlić w intencji dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, pracowników socjalnych szkoły prosząc o Światło Duch Św. i potrzebne dla nich łaski na Mszy Św.  o godz.8.00. Zapraszamy dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły.
  • W niedzielę 10.09. na Mszy św. o godz. 11.30. poświęcenie tornistrów. Po Eucharystii spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.  W kościele św. Andrzeja o godz. 10.30 Msza św. w intencji poległych  nad Bzurą we wrześniu 1939 roku.
  • Cieszymy się obecnością wśród nas neoprezbitera o. Idziego Klimka, który swoją Prymicyjną Mszę św. odprawi dla nas 17.09. o godz.11.30.
  • Wszystkich, którzy 4 października przyjmą w naszej parafii sakrament bierzmowania, zapraszamy na spotkanie 08 września (piątek) o 19.00. Prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym. Dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych w najbliższą sobotę o 11.00 w salce oazowej. Młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie Oazy Młodzieżowej w najbliższy piątek o 16.00.  Szczegółowe informacje na temat wydarzeń dla dzieci i młodzieży można znaleźć w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
  • Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych darów.
  • W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Anna Wdowiak. Dobry Jezu, a nasz Panie…