Skip to main content

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest taka prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na Ucztę, na której On daje nam Chleb Żywy – Swoje Ciało – abyśmy mieli życie, abyśmy żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. W środę, 23 sierpnia przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień ten w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie.

            Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem    i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać je i pielęgnować pamięć.

3. W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu rodzinach czczony jest wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

4. W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia po Mszach Świętych,  na placu przed kościołem, do puszki będzie można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi na Słowenii.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Państwu, modlącym się dzisiaj w naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Izabela Ziółkowska. Pamiętajmy  o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy ich słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ogłoszenie społeczne:

Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza w najbliższą sobotę, 26 sierpnia na godz. 19.00 do Tumu, do archikolegiaty na KONCERT 24 WĘDROWNEGO FESTIWALU  FILHARMONII  ŁÓDZKIEJ  „Kolory Polski”.