Skip to main content

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym Siedemnasta Niedziela  w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

      Dzisiaj w parafii św. Andrzeja, po Mszy Świętej wieczornej w salce na plebanii, spotkanie uczestników tegorocznej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę.

2. We wtorek, 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu. W tym wyjątkowym dniu, Dyrekcja Domu Kultury w Łęczycy zaprasza Wszystkich na godz. 17.00 na Plac Kościuszki  na Koncert Piosenki Powstańczej.

3. Środa, 2 sierpnia to dzień Odpustu Porcjunkuli, związanego z naszym Zakonodawcą, ze Świętym Ojcem Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: pobożne nawiedzenie świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić w intencji Ojca Gustawa z racji jego imienin.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

–   w czwartek, od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o świętość dla kapłanów, natomiast o godz. 18.30 Msza Święta o powołania do służby w Kościele.

–   w piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00 rano. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 15.00. O godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji wakacji nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00. Spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej.

–   w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 8.00. Na zakończenie liturgii wspólny różaniec. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę, 5 sierpnia Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt to 60 zł. Zapisy u pani Teresy / telefon w gablocie / i w zakrystii.

6. Ojcu Gustawowi, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodniu życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Państwu, modlącym się dzisiaj w naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Julia Jankowska i Ireneusz Kowalewski. Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi ich, … wszystkich, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim i naszych bliskich zmarłych do prawdziwej Ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.