Skip to main content

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym Dziewiętnasta Niedziela Zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia /kolekta mszalna/. Niech moc płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Tego dnia w naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym sprawowane będą według porządku niedzielnego.

            W polskiej tradycji  Uroczystość ta nosi nazwę Święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest  najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób podziękujemy Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

            15 sierpnia przypada kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

3. W środę, 16 sierpnia podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które przedstawi Bogu Rodzina Żywego Różańca.

4. Dziś „taca gospodarcza” Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą ofiarę złożoną przeprowadzany obecnie remont pomieszczeń zakrystii przy naszej świątyni.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i opieki Maryi Wniebowziętej. Wszystkim Państwu, uczestniczącym we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca w niebie: śp. Jan Pel i Irena Suska. Niech Miłosierny Pan, okaże im swoją łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan, męczennik, który oddał życie za współwięźnia;

– w czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, pierwszy polski dominikanin, kapłan, misjonarz.