Skip to main content

Dziś Czternasta Niedziela Zwykła. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali Tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł      i powstał z martwych. Niech ta prawda towarzyszy nam na drogach nowego wakacyjnego tygodnia.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie, adoracja                                 i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Jutro, w poniedziałek 8 lipca, obchodzimy święto św. Jana z Dukli    /ok.1414-1484/, patrona naszej bernardyńskiej prowincji; kapłana, gorliwego duszpasterza i teologa. Relikwie świętego wystawione są przy ołtarzu w prezbiterium.

W czwartek, 11 lipca przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” / Ora et labora /.

11 lipca, to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to Święto Państwowe.             W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszajmy im łaskę życia wiecznego.

Franciszkański Zakon  Świeckich organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy,           w sobotę 27 lipca br. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6.30. Koszt wyjazdu to 70 złotych. Zapisy  u s. Urszuli Andrzejczak i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

Z bólem w sercach, informujemy, że z końcem lipca kończy pracę organisty               w naszej świątyni pan Zbigniew Matusiak, który podejmuje się  pracy  w firmie. Wszystkich zatroskanych  o liturgię w naszym kościele, którzy sami pragną pełnić taką posługę lub też znają takie osoby, prosimy  o kontakt z klasztorem.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożych darów  i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim Państwu – uczestniczącym we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni – życzymy miłej i błogosławionej niedzieli,   a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – owocnego wypoczynku   i szczęśliwych powrotów do domu.

Zmarłym, które w minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca: ++ Teresie Cieślak                          i Ewie-Annie Chmieleckiej wypraszajmy łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie … Niech odpoczywają w pokoju wiecznym …