Skip to main content

Dzisiejsze czytania mszalne przypomniały nam, że winniśmy zawsze prosić Boga, aby zachował nas od złych emocji, nienawiści, gniewu i zazdrości, zaślepiających nasz rozum i zdrowe myślenie.

Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie o godz. 18.00.

We wtorek 9 tydzień Nowenny przed Uroczystością Świętego Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym i modlitwami Nowenny o godz. 8.00 i 18.30.

W czwartek, 13 czerwca Uroczystość Świętego Antoniego z Padwy. Msze Świętem ze Słowem Bożym, nabożeństwem ku czci świętego, pobłogosławieniem dzieci i lilii o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę, 14 lipca br.. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00. Koszt to 70 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pomogą nam one zapłacie za całkowitą przebudowę instalacji elektrycznych w naszym kościele. Na daną chwilę zapłaciliśmy za projekty,  otrzymaliśmy od Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów i Starostwa Powiatowego w Łęczycy zatwierdzenie projektów i decyzje pozwalające na przeprowadzenie prac. Obecnie zgodnie z wymaganą procedurą trwa sprawdzanie dokumentacji. Ufamy, że  sprawa  przyśpieszy.

Serdeczne „Bóg zapłać”  składamy Państwu Karasiewiczom, właścicielom Zakładu Kamieniarskiego przy ul. Poznańskiej w Łęczycy, za poprawienie i przystosowanie do aktualnych potrzeb postumentu przy ołtarzu soborowym.

W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnał: + Zbigniew Lebioda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. Wszystkim, Państwu życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.