Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -15.08.2022 r.

Dwudziesta Niedziela Zwykła

1.Dziś, 15 sierpnia, celebrujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem dopiero w 1950 roku. Msze Święte dzisiaj w naszej świątyni według  porządku niedzielnego.

 

2.W Polsce dzisiejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Dlatego dziś błogosławione są bukiety kwiatów, ziół  i warzyw. W ten sposób wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

3.Dziś przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności.

 

4.Dziś przypada także Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.

 

5.Dziękujemy wszystkim, którzy z naszej wspólnoty wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Dziękujemy także pielgrzymom duchowym, którzy gromadzili się na modlitwę do Matki Bożej w naszej świątyni. Niech Maryja, Najlepsza Matka, wyprasza wszystkim Bożą pomoc w codziennych potrzebach.

 

6.Jutro, 16 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji  O. Gustawa i Br. Rocha, którzy obchodzą swoje imieniny.

 

7.W środę, podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które zaniesie do Boga Rodzina Żywego Różańca.

 

8.Ojcu Gustawowi, Bratu Rochowi i Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej. Wszystkim, uczestniczącym we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej Uroczystości Wniebowzięcia Maryi.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), kapłan, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– w sobotę, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.                        ŚWIĘTY   MICHALE  ARCHANIELE …