Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

1.Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

 

2.Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w naszej parafii grupa dzieci będzie obchodziła /świętowała/ rocznicę swej Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, ich rodziców, rodzeństwo, opiekunów, wychowawców i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie. 

 

3.Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy podczas wieczornych nabożeństw.

 

4.We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. Będzie to również 8 wtorek nowenny przed uroczystością Świętego Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym, modlitwami nowenny  i nabożeństwem ku czci świętego o godz. 8.00 i 18.30.

 

5.W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie  Mszy Świętych  będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

6.Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

7.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, …piątek i  …sobota miesiąca:

– w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów; o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej;  od godz. 16.30 – spowiedź dzieci i młodzieży,   o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych; dalej tylko na indywidualne zaproszenia.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00.

 

8.W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz.18.30. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

9.Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na zakończenie każdej Mszy Świętej.  

 

10.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. Wszystkim, Wam –  Siostry i Bracia, uczestniczącym w niedzielnej Mszy Świętej dzisiaj w naszym kościele, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

11.W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

++ Stanisława Motyl, Zygmunt Pisarkiewicz, Barbara Marczewska, Genowefa-Halina Czerwińska i Paweł Kłódczyński. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynili na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie ich do grona zbawionych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 

                              ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …