Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

1.Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Pan Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” / modlitwa po Komunii /.

 

2.Codziennie przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego poprzez nowennę, której modlitwy odmawiamy podczas wieczornych nabożeństw.

 

3.We wtorek siódmy tydzień nowenny przed czerwcową uroczystością ku czci Świętego Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Msze Święte ze Słowem Bożym, nabożeństwem i modlitwami nowenny o godz. 8.00 i 18.30.

 

4.W środę, 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

 

5.W piątek, 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy Świętych będziemy się modlić za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

6.W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz.18.30.

 

Ogłoszenie społeczne:
Dom Kultury w Łęczycy zaprasza w najbliższy wtorek, 23 maja br. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z …”. Tym razem jego bohaterką i gwiazdą będzie Magdalena Zawadzka – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, niezapomniana Baśka z „Pana Wołodyjowskiego”. Bilety w cenie 55 zł. do nabycia w sekretariacie Domu Kultury.

 

7.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. Wszystkim Państwu, uczestniczącym dzisiaj w niedzielnej Mszy Świętej w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE …