Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2023 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś piąta Niedziela Zwykła w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

 

2.Dzisiaj o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, którą poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich, natomiast w przyszłą niedzielę  Franciszkanie Świeccy będą uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 8.30 i następnie w spotkaniu formacyjnym.

 

3.Jutro, w poniedziałek 6 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 będziemy się modlić   w intencjach, które przedstawi Panu Bogu Rodzina Radia Maryja.

 

4.Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić w naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek 10 lutego o godz. 17.30 i  na wspólnotową Mszę Świętą o godz. 18.30.

 

5.W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby, z cierpieniem czy samotnością.  W naszym kościele Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia  i Nabożeństwem Lourdzkim  o godz. 10.00.  Serdecznie prosimy, by bardziej zdrowi pomogli przybyć potrzebującym pomocy w dotarciu do naszej świątyni.

 

6.W najbliższych dniach kończymy wizytę duszpasterska, zwaną kolędą. I tak, w PONIEDZIAŁEK – 06.02.2022 R. –  planujemy odwiedziny na Ul. Dominikańskiej   nr 10, zaś we WTOREK – 07.02.2022 R. – Ul. Dominikańska   bloki 10A i 15.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00. Z racji trwającej jeszcze kolędy,  kancelaria parafialna będzie czynna w najbliższy poniedziałek i wtorek, w godzinach 9.00 -10.00.

Parafian, którzy z różnych względów nie mogli gościć w swoim mieszkaniu kapłana  z wizytą duszpasterską, a pragną tego modlitewnego spotkania, informujemy, że środa 8 i czwartek 9 lutego są dniami uzupełniającymi. Gotowość przyjęcia kapłana zgłaszamy osobiście w kancelarii, zakrystii lub też  w klasztorze.  

 

7.W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnał + Sławomir Jankowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ….. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym….

 

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych. Wszystkim Wam – Drogie Siostry i Czcigodni Bracia, przybyłym do naszej klasztornej świątyni dzisiaj na Mszę Świętą – życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

                                              

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….