Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.03.2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją  w kościołach zasłaniane są krzyże.

 

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.45

Droga Krzyżowa – w dni powszednie o godz. 18.00

   Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3.Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania podczas  każdej Mszy Świętej. 

 

4.We wtorek, 28 marca o godz. 17.00 Msza Święta dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz dla wszystkich interesujących się tematyką uzależnień. Po Mszy Świętej odbędzie się miting otwarty dla wszystkich chętnych.

 

5.W środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach, które przedłoży Bogu Grupa Biblijna Św. Hieronima.

 

6.W najbliższy piątek, 31 marca po Mszy Świętej o godz. 18.30 wyruszy z naszej świątyni Droga Krzyżowa, która ulicami naszego miasta dotrze do świątyni farnej – do kościoła Św. Andrzeja.

 

7.W sobotę, z racji pierwszej w miesiącu kwietniu, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 8.00. Po Nabożeństwie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

8.Jałmużnę wielkopostną w naszym kościele można złożyć na tacę podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wtorki i piątki lub w zakrystii.                         

 

9.Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

10.W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni przy ołtarzu Św. Antoniego wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom     z naszej wspólnoty.

                                                                                                                     

 

11.Najbliższa niedziela, 02 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.  W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa…   Wszystkie dzieci zapraszamy do konkursu z nagrodami na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie mają czas do przyszłej niedzieli – Niedzieli Palmowej. O godz. 11.15 zbierzemy się na placu przed kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie palm. Następnie w uroczystej procesji przyjdziemy do świątyni na Mszę Świętą.  Po Mszy Świętej, na placu przed kościołem rozstrzygnięcie konkursu.

 

12.”Serdeczne Bóg zapłać” Panom ze Straży Grobu Pańskiego, Panu Ryśku za pracę niezbędnym sprzętem, Panom z Zieleni Miejskiej, którzy poświęcając swój cenny  czas i nie szczędząc swych sił fizycznych, ucywilizowali parking przyklasztorny, oczywiście na miarę aktualnych możliwości klasztoru.

 

13.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Życzymy Wszystkim miłej  i błogosławionej niedzieli.  

 

14.W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Urszulę Baranowską.  Niech Bóg przyjmie ją do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

 

                                                       ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …