Skip to main content
 • Dziś, w piątą Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

         – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.45

         – Droga Krzyżowa – codziennie w dni powszednie o godz. 18.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 • Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostanie chwile Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania podczas każdej Mszy Świętej.
 • W środę, podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Rodziny Żywego Różańca. Przypominamy, że miesięczne spotkanie formacyjne dla tej wspólnoty odbędzie się za tydzień, w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godz. 8.30.
 • W najbliższy piątek, 22 marca po Mszy Św. o godz. 18.00 wyruszy z kościoła farnego – Św. Andrzeja Droga Krzyżowa, która ulicami naszego miasta dotrze do naszej bernardyńskiej świątyni.
 • Za tydzień, 24 marca – Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym wspominać będziemy najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 • Jałmużnę wielkopostną w naszym kościele można złożyć na tacę podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w poniedziałek, środę i piątek lub zakrystii.
 • Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pańskie. Składane przy  tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Przy ołtarzu Św. Antoniego wystawiony jest „kosz dobroci”, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które wraz  z paczkami świątecznymi zostaną przekazane najbardziej potrzebującym     w naszej parafii.
 • Straż Grobu Pańskiego, Wspólnota istniejąca i posługująca przy naszym klasztorze rozpoczyna nabór na strażaków; Panów:  Młodzieńców i Mężczyzn, którzy pragną  pełnić wartę przy Bożym Grobie i którzy chcą się udzielać w Kościele. Dzisiaj, na placu przed naszą świątynią,  osobiście  zapraszają do wstąpienia w szeregi wspólnoty. Do puszek  też zbierają ofiary na renowację strojów, w których pełnią swoją służbę. Serdeczne „Bóg zapłać” za zrozumienie dla dzieła i posługi, którą w naszej parafii pełnią.
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Życzymy Wszystkim miłej   i błogosławionej niedzieli.