Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.05.2023 r.

V Niedziela Wielkanocna

1.Zakończyły się   Kwartalne Dni  Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosiliśmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy Sakramentów Świętych. Naszą modlitwą ogarnialiśmy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszej bernardyńskiej prowincji i w Seminarium Duchownym w naszej łowickiej diecezji.

 

2.Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii, grupa dzieci przystąpi /-ła / do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą /-jęły / do swych serduszek Pana Jezusa, o. Fabiana, ich rodziców, opiekunów i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie. Natomiast za tydzień o godzinie 10:00 będzie miała miejsce rocznica, dzieci które w tamtym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii. Dzisiaj jeszcze serdecznie zapraszamy od godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

3.Jutro, w poniedziałek, 8 maja, przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa   i męczennika, głównego patrona Polski. Wzywajmy jego orędownictwa i wypraszajmy Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny. …. Podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencjach, które przedstawi Bogu Koło Przyjaciół Radia Maryja..

 

4.We wtorek szósty tydzień Nowenny przed czerwcową Uroczystością ku czci św. Antoniego  z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym i modlitwami Nowenny o godz. 8.00 i 18.30.

 

5.W sobotę, 13 maja w liturgii uczcimy Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada 40 rocznica zamachu na Ojca Świętego – Św. Jana Pawła II.

 

6.Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz.18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

 

7.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 20 maja br. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed naszym kościołem. Koszt to 50 zł. Zapisy u Br. Rocha       w zakrystii i u Sióstr kierujących Wspólnotą FZŚ.

 

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia; dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzinom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych. Wam, Drogie Siostry – Czcigodni Bracia,  modlącym się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

9.W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Katarzynę Kowalską.  Niech miłosierny Bóg, przyjmie ją do Swojego Królestwa. Wieczny odpoczynek ….. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym….

                                

          ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHNIELE