Skip to main content
 • Zakończyły się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosiliśmy Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny i szafarzy Sakramentów Świętych. Naszą modlitwą ogarnialiśmy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się kapłaństwa w naszej bernardyńskiej prowincji i w Seminarium Duchownym naszej łowickiej diecezji.
 • We wtorek, 30 kwietnia trzeci tydzień Nowenny przed uroczystością Św. Antoniego z Padwy. Msze Św. ze Słowem Bożym i modlitwami nowenny o godz. 8.00 i 18.30.
 • W najbliższy wtorek o godz. 17.00 Msza Święta dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tematyką uzależnień. Po Mszy Świętej odbędzie się miting otwarty dla wszystkich chętnych.
 • W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać u Najświętszej Maryi Panny pomoc w naszych codziennych potrzebach.
 • 1 maja to także Święto Pracy. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Módlmy się również za wszystkich poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 • W czwartek, 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 • W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy także na Plac Kościuszki.  O godz. 11.20 rozpoczną się uroczyste obchody rocznicy  Konstytucji 3 Maja,  a o godz. 12.00 sprawowana  będzie  Uroczysta Msza Święta, podczas której wspólną modlitwą, przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski, będziemy wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie prosząc o dar jedności i wzajemnego szacunku.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów, o godz. 18.30 Msza Święta  o nowe i święte powołania do służby Bożej.

– pierwszy piątek to Uroczystość Maryi Królowej Polski

– w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i wspólny różaniec po Mszy Świętej o godz. 8.00

 • W najbliższą niedzielę, 5 maja podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii, grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą do swych serduszek Pana Jezusa,  ich Rodziców, Opiekunów, O. Idziego i Katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego Słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli. Wszystkim – Państwu – modlącym się dzisiaj w naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 •  W minionym tygodniu swą ziemską pielgrzymkę zakończył  + Stanisław  Bartczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Przypominamy ogłoszenie społeczne z ubiegłej niedzieli !

                        Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, na placu przed naszą świątynią, wolontariusze zbierają pieniądze na terapię genową dla 4 letniego Krzysia Zawady, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a.   Wspomniana metoda, którą  stosują lekarze w USA,  to koszt  ponad 14 milionów złotych. Na obecną chwilę zebrano nieco ponad 2, 5 miliona złotych. Serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość  dla przeprowadzanej akcji i za złożone dary pieniężne.

                       ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …