Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin Wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00 na Nabożeństwo Majowe.

2.Dzisiaj kończy się liturgiczny Okres Wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3.Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 29 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4.We wtorek, 30 maja br. o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla osób uzależnionych i ich rodzin, a po Mszy Świętej na Sali w klasztorze odbędzie się miting otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką uzależnień. Najbliższy wtorek, to 8 tydzień Nowenny przed czerwcową Uroczystością ku czci Świętego Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym, modlitwami nowenny i nabożeństwem ku czci świętego o godz. 8.00 i 18.30.

5. W środę, 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6.W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

7.Od czwartku, codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną Litanią do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

8.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów; o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej; o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci i młodzieży.
Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych, dalej tylko na indywidualne zaproszenia.
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00. Po nabożeństwie wspólny różaniec.

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. Wszystkim Wam – Siostry i Bracia – przybyłych dzisiaj do naszej świątyni na Mszę Świętą życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.