Skip to main content

1.Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin Wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o Zmartwychwstaniu Zbawiciela. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00 na codzienne  Nabożeństwo Majowe.

2.Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii Świętej Wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, a więc do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów, w tym wyznaczonym czasie, nie wypełnili trzeciego Przykazania Kościelnego, aby skorzystali     z zaproszenia         i pojednani przez Sakrament Pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3.Jutro, 20 maja przypada Święto N.M.P. – Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko św. Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy Wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. Podczas wieczornej Mszy Św. zapraszamy w do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencjach naszego zakrystiana Brata Teodora, z racji jego imienin.

4.We wtorek szósty tydzień Nowenny przed uroczystością świętego Antoniego z Padwy. Msze Św. ze Słowem Bożym i modlitwami Nowenny o godz. 8.00 i 18.30.

5.W czwartek, 23 maja obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego  i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się kapłańskiej posługi.

6.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego orędownictwa Maryi Wspomożycielki  Wiernych. Wszystkim Wam – Siostry i Bracia – modlącym się dzisiaj w naszej franciszkańskiej świątyni – życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

                                ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….