Skip to main content
  1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Pan Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba”, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.
  • Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii grupa dzieci będzie obchodziła / świętowała / rocznicę swej Pierwszej komunii Świętej. Dzieci, ich Rodziców, ich Rodziny, Chrzestnych, Wychowawców, O. Idziego i Katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.
  • Codziennie przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego poprzez nowennę, którą odmawiamy podczas wieczornych nabożeństw majowych o godz. 18.00.
  • Najbliższy wtorek, to piąty tydzień nowenny przed czerwcową uroczystością ku czci Świętego Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Msze Święte ze Słowem Bożym, nabożeństwem i modlitwami nowenny o godz. 8.00 i 18.30.
  • W środę, 15 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach, które zaniesie do Boga Rodzina Żywego Różańca.
  • W czwartek, 16 maja przypada Święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 r. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym lokalnym wspólnotom i całej Ojczyźnie.
  • W najbliższą niedzielę, 19 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą Wigilii Uroczystości w sobotę o godz. 18.30.  Podczas tej Eucharystii zapraszamy  do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski dla Członków Straży Grobu Pańskiego i ich Najbliższych. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pomogą nam one  w zapłacie za wykonane projekty na modernizację – przebudowę instalacji elektrycznych w naszym klasztornym kościele. Zakończone zostało postępowanie odnośnie stawianych wymagań i mamy nadzieję, że w tym tygodniu Łódzki Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków  wyda decyzję pozytywną  na przeprowadzenie tych prac.
  • Dzieciom Rocznicowym, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim Państwu, którzy uczestniczyliście dzisiaj we Mszy Świętej w naszej świątyni, życzymy miłej                         i błogosławionej niedzieli.
  1. W minionym tygodniu w naszej parafii swą ziemską pielgrzymkę zakończyli: ++ Dorota Teresa Bartniak, Kazimierz Masiarz i Irena Piechuta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….. Niech odpoczywają ….

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …