Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -26.06.2022 r.

Trzynasta Niedziela Zwykła

1.Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

 

2.W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. W  naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 7.00; 8.00 i 18.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

3.Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!

 

4.W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz.8.00 rano; spowiedź święta w czasie każdej Mszy Świętej. Z racji wakacji, nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 15.00. Przed południem odwiedziny chorych, dalej na indywidualne zaproszenie.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00 rano.

 

5.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 23 lipca br.. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy wejściu do kościoła. Koszt to 60 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

6.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim modlącym się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

7.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do Siebie: ++ Tomasza Graczyka, Henryka Dębowskiego, Sławomira Kępskiego, Zbigniewa Stalkę i Sławomira Kaczmarka.

Niech nasza modlitwa słowami pieśni pogrzebowej wyjedna im przebaczenie grzechów i wejście do raju: „Racz wiekuiste dacz odpoczywanie duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica”.

 

                                               ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….