Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocna

1.Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Wychodząc z kościoła można z koszyków pobrać krótkie cytaty z Ewangelii, jako drogowskaz na swoją dalszą drogę życia.

 

2.Z racji pierwszej niedzieli miesiąca bezpośrednio po ogłoszeniach odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 wystawienie i adoracja pod opieką Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

3.Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii, grupa dzieci przystąpi  / przystąpiła / do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą / przyjęły / do swych serduszek Pana Jezusa, o. Fabiana, ich rodziców, opiekunów i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.

 

4.Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

5.Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

6.Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

7.We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy także  na godz. 12.00 na Plac Kościuszki, na  Mszę Świętą, podczas której  wspólną modlitwą, przez wstawiennictwo Królowej Polski będziemy wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów; o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.

 

w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej;  od godz. 16.30 – spowiedź dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych; dalej tylko na indywidualne zaproszenia. W tym dniu uczcimy Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00.

 

9.W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień o godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

10.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.  Wszystkim modlącym się dzisiaj w naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

11.Miłosiernemu Panu  polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ++ Adama Wiśniewskiego i Zdzisławę Czajkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

                                             ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE…