Skip to main content
  • Dziś szósta Niedziela Zwykła roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane Słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu codzienności.
  • Dziś, 11 lutego przypada   wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten obchodzony jest także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby, z cierpieniem czy samotnością. W naszym Kościele Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem  Sakramentu Namaszczenia             i Nabożeństwem Lourdzkim o godz. 13.00. Serdecznie prosimy, aby bardziej zdrowi pomogli przybyć potrzebującym pomocy w dotarciu do naszej świątyni. Możemy się pochwalić, że w naszym łęczyckim szpitalu im. Św. Siostry Faustyny o godz. 9.00  ks. bp Wojciech Osial przewodniczył Mszy Św. i następnie na oddziałach  złożył wizytę chorym okazji Światowego Dnia Chorych.
  • Dziś też podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – błagalnej w intencji O. Lucjusza, który obchodzi swoje imieniny.
  • W najbliższą środę, 14 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia się przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym i obrzędem posypania naszych głów popiołem o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły / jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl Przykazań Kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  • Pomocą w przeżywaniu tego czasu pokuty i nawrócenia będą Nabożeństwa Wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w dni powszednie o godz. 18.00 oraz na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.45. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Przypominamy , że od 19 lutego nasze Duszpasterstwo Młodych rozpoczyna nową inicjatywę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. W każdy poniedziałek od 14.00 do 18.00 wolontariusze zapraszają do spędzenia czasu w naszym klasztorze. W cotygodniowym programie wspólne odrabianie lekcji, warsztaty kreatywne, integracyjne i mnóstwo dobrej zabawy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pomogą nam one w zapłacie za przygotowywane projekty na modernizację – przebudowę instalacji elektrycznych w naszym klasztornym kościele,
  • W minionym tygodniu  naszą wspólnotę parafialną pożegnały ++ Halina  Sobczak i Jadwiga – Kazimiera Pierzgalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  •  O. Lucjuszowi – Dzisiejszemu Solenizantowi, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia życzymy wielu łaski Bożych i opieki swoich świętych patronów. Wszystkim Państwu modlącym się dzisiaj w naszej franciszkańskiej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.