Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -24.07.2022 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

1.Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

 

2.Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła.
Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów
dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

3.Jutro również, będziemy wspominać Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji, że wielu z Państwa, w tym powszednim dniu, nie będzie mogło przybyć, by otrzymać błogosławieństwo i poświęcić swój pojazd, informujemy, że dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, będziemy indywidualnie błogosławić i święcić pojazdy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie przy tej okazji zostaną złożone; są przeznaczone na zakup samochodów i innych środków komunikacji dla misjonarzy.

 

4.We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 

5.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na „Dziękczynienie w
rodzinie” w sobotę, 6 sierpnia br.. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy klasztorze. Koszt – 60 zł. Zapisy u pani Teresy (telefon w gablocie) i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

6.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Wszystkim, uczestniczącym we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

7.Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę
śmierci, a są nimi: ++ Marian Mroziński, Elżbieta Nagórniewicz, Barbara Mazur i Andrzej Zborowski – wypraszajmy dar życia wiecznego: Światłość wiekuista niechaj im świeci, o Panie, wśród Świętych Twoich na wieki, bo jesteś pełen dobroci. Amen
ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE …