Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -10.07.2022 r.

Trzynasta Niedziela Zwykła

1.Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

 

2.Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

 

3.Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

 

4.W środę, 13 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00. Podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno – błagalnej  w intencji O. Rubena, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Ojcu Rubenowi, Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. Wszystkim Wam – Siostry  i Bracia – przybyłym na niedzielną Mszę Świętą dzisiaj do naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy milej  i błogosławionej niedzieli.

 

5.W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.  Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz.    W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Zapraszamy serdecznie na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

 

7.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na „Dziękczynienie w rodzinie”  w sobotę,   6 sierpnia br.. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy klasztorze. Koszt – 60 zł. Zapisy u pani Teresy (telefon w gablocie) i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

8.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ratalne zapłaty za zamontowane w naszym kościele chorwackie urządzenie do usuwania wilgoci  kapilarnej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

 

9.W minionym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę wiary + Dyoniza Cholewa. Niech Bóg, który lituje się      i przebacza, wprowadzi ją i naszych bliskich zmarłych do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.

 

10.Ogłoszenie społeczne. Do piątku, 15 lipca br. do godz. 13.00, jak co roku na parkingu klasztornym przy ul. Kilińskiego, można składać niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektrotechniczny. Odbierający, uzyskane z tego tytułu pieniądze przekażą Siostrom Loretankom, posługującym na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy.                                      ……..                                       ŚWIĘTY   MICHALE   ARCHANIELE ….