Skip to main content
  1. Dziś piąta Niedziela Zwykła w ciągu  Roku Kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby nas karmić Słowem i Ciałem Chrystusa.  W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, którą poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
  3. Jutro, w poniedziałek 5 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach, które przedstawi Panu Bogu Rodzina Radia Maryja.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego  wspomnimy  Najświętszą Maryję  Pannę  z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać Wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby, z cierpieniem czy samotnością. W naszej świątyni Msza Święta w intencji chorych, cierpiących na różne sposoby z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia i Nabożeństwem Lourdzkim o godz. 13. 00. Serdecznie prosimy, by bardziej zdrowi pomogli przybyć potrzebującym pomocy w dotarciu do naszej świątyni.
  5. W dniu wczorajszym, w sobotę 3 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii, popularną kolędę. Odwiedziliśmy Naszych Drogich Parafian w 1185 mieszkaniach na 2175 mieszkania znajdujące się w granicach naszej parafii. Szacujemy, że otworzono przed nami 54% mieszkań. Serdeczne „Bóg zapłać” za zaproszenie nas – Waszych duszpasterzy – do swych mieszkań, za wspólną modlitwę, za szczere pełne troski o Kościół Chrystusowy rozmowy, za ogromną życzliwość. Jak to podkreślaliśmy już w ubiegłym roku, nasi Parafianie byli zawsze przygotowani i czekali na przyjęcie kapłana. To Wasze świadectwo wiary. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, mimo wyczuwanego niepokoju, co do przyszłości. Wasze ofiary i wsparcie naszych Zacnych Dobrodziejów …. pozwalają nam spłacić wyznaczoną na luty 2024 roku  II ratę pożyczki zaciągniętej na modernizację ogrzewania w naszej świątyni – następna przedostania rata za rok – jak również odprowadzić wymaganą procentową należność do Kurii Biskupiej w Łowiczu.
  6. Przypominamy zapowiedź, , że od 19 lutego nasze Duszpasterstwo Młodych rozpoczyna nową inicjatywę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. W każdy poniedziałek od 14 do 18 wolontariusze zapraszają do spędzenia czasu   w naszym klasztorze. W cotygodniowym programie wspólne odrabianie lekcji, warsztaty kreatywne, integracyjne i mnóstwo dobrej zabawy.
  7. W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnali: ++ Kazimierz Stręczyński, Piotr Olczak, Czesław Dubiel, Tadeusz Zbucki i Janina Wawrzyniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym ….
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych. Wszystkim Wam – Drogie Siostry i Czcigodni Bracia – przybyłym do naszej klasztornej świątyni dzisiaj na Mszę Świętą – życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

                     ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …