Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -31.07.2022 r.

Osiemnasta Niedziela Zwykła

1.Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2.Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu. Natomiast, podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencjach które przedłoży Bogu Koło Przyjaciół Radia Maryja.

3.Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego z naszym Zakonodawcą, ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: pobożne nawiedzenie świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. W naszej świątyni Msze Święte ze Słowem Bożym o godz. 8.00 i 18.30

4.W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. W naszej świątyni Msza Święta o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.30.

5.Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 8.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej

6.W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte ze Słowem Bożym tego dnia o godz. 8.00 i 18.30.

7.Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00.

8.Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Wszystkim Państwu, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…….