Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania

1.Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich.

 

2.Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy na różne sposoby uczestniczyli w przygotowaniu tegorocznych obchodów Świąt Zmartwychwstania, włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji  naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

 

-Grupom Dorosłych, Młodzieży i Dzieciom, którzy przychodzili i prowadzili Drogi Krzyżowe, uczestniczyli w Nabożeństwach Gorzkich Żali, rekolekcjach wielkopostnych… / Tutaj wielki ukłon w stronę o. Fabiana, który zorganizował i poprowadził tegoroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii; rodziców, dyrekcji szkół, katechetów, nauczycieli i wychowawców, którzy pomogli tym małym i młodym przyjaciołom Pana Jezusa, że nasza świątynia była przez nich zapełniona i że tak licznie przystąpili do Spowiedzi Świętej i Komunii Świętej /…. Wszystkim Wam, którzyście dobrze przygotowali swe serca na mieszkanie dla Zmartwychwstałego Pana.

– Paniom z Grupy Biblijnej i Panom Jackowi, którzy wspólnie z Bratem Rochem przygotowali i udekorowali kościół na Uroczyste Obchody Triduum Paschalnego. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania świątyni.

– Ojcu Rubenowi  i Paniom z Grupy Charytatywnej naszej parafii, którzy  przygotowali tegoroczne paczki świąteczne i   dostarczyli je dla  Potrzebujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Pan nieustannie błogosławi Wam – Wielkoduszni Parafianie, Sympatycy i Dobrodzieje, za Waszą hojność okazaną w postaci produktów dostarczonych dla naszych potrzebujących, ofiar złożonych jako jałmużna postna i na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

– Serdeczne „Bóg zapłać” O. Fabianowi; FMO, LSO dzieci, młodzieży; Paniom z Grupy Biblijnej i  Panom posługującym  przy Ołtarzu Pańskim;  Panu Zbyszkowi, naszemu organiście, za wkład włożony w przygotowanie tegorocznej liturgii Triduum Paschalnego.

–  Straży Grobu Pańskiego, którzy od zakończenia  wielkopiątkowej liturgii z powagą i dumą czuwali przy Grobie Pańskim w naszej świątyni.

–  Niech Zmartwychwstały Pan nie skąpi Swych łask  Moim Współbraciom z klasztoru za ich pełną poświęcenia i życzliwości posługę przygotowującą wiernych i świątynię do tegorocznych obchodów Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego. Za posługę na miejscu, wygłoszone rekolekcje. Nie było to takie proste, gdyż  na prośbę ks. Bpa Wojciecha, od przeszło trzech tygodni pełnimy regularną posługę duszpasterską w parafii Siedlec.

 

3.Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

4.W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

6.W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnali:

 ++ Krystyna Marciniak, Marianna Janczyk, Jerzy Głyda i Józef Oleski.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym …..

 

NAJDROŻSI ……

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową i radosną nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Patrzmy nowymi oczami i sercem pełnym pokoju na wszelkie wydarzenia naszego życia, życia Polski, Europy i świata. …. Na to pełne radosnej nadziei świętowanie w gronie rodzinnym …Szczęść Boże…

 

                                                 ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ..