Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 09.04.2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania

  1. Serdeczne „Bóg zapłać” Grupom Dorosłych, Młodzieży i Dzieciom, którzy przychodzili i prowadzili Drogi Krzyżowe, uczestniczyli w Nabożeństwach Gorzkich Żali, Rekolekcjach Wielkopostnych….. Wszystkim Wam, Drogie Siostry – Czcigodni Bracia – którzyście dobrze przygotowali swe serca na mieszkanie dla Zmartwychwstałego Pana.

– Serdeczne „Bóg zapłać” O. Fabianowi, FMO, ODB, LSO dzieci i młodzieży; Paniom z Grupy Biblijnej Św. Hieronima i Panom posługującym przy Ołtarzu Pańskim; Panu Zbyszkowi – naszemu organiście za wkład włożony w przygotowanie tegorocznej liturgii Triduum Paschalnego.

–  Bratu Rochowi i Wszystkim, którzy mu pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu kościoła na  Obchody Triduum Paschalnego i Uroczystość Zmartwychwstania. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu  i udekorowania naszej świątyni.

–  Ojcu Rubenowi i Paniom z Grupy Charytatywnej, którzy przygotowali tegoroczne paczki świąteczne i dostarczyli je dla Potrzebujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Pan nieustannie błogosławi Wam – Wielkoduszni Parafianie, Sympatycy i Dobrodzieje za Waszą hojność okazaną w postaci produktów złożonych w „koszu dobroci” oraz ofiar złożonych jako jałmużna postna.

–  Straży Grobu Pańskiego, którzy od zakończenia wielkopiątkowej liturgii  z powagą i dumą czuwali przy Grobie Pańskim  i posługiwali w naszej świątyni.

–  Serdeczne „Bóg zapłać” Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy za wypożyczenie namiotu, na wypadek padającego deszczu w czasie święcenia pokarmów. Zapewne była to pomoc szczera i bardzo serdeczna – zamiast przewidywanych opadów –  mieliśmy wspaniałe słońce.

–  Niech Zmartwychwstały Pan nie skąpi Swych Łask Moim Współbraciom ze wspólnoty klasztornej za pełną poświęcenia i życzliwości posługę przygotowującą wiernych i świątynię do tegorocznych obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego; za posługę na miejscu, spowiedź w dekanacie, wygłoszone rekolekcje.

 

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o Oktawę. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na katolickie uczelnie.

 

  1. Dzisiaj i przez cały tydzień, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji, że najbliższa Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

  1. We wtorek 11 kwietnia pierwszy tydzień nowenny przed czerwcową uroczystością Świętego Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Bożym i modlitwami nowenny o godz. 8.00 i 18.30.

 

  1. W piątek 14 kwietnia ok. godz. 19.00 /po Mszy Świętej wieczornej/ w salce klasztornej odbędą się warsztaty: „Racja czy relacja czyli rzecz o komunikacji bez przemocy”. Czas trwania: ok. 3 godziny. Serdecznie zapraszamy…..

 

 

DROGIE SIOSTRY – CZCIGODNI BRACIA …

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!” Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości   w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

                                  ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …