Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -12.06.2022 r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1.Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj jeszcze o godz. 16.00 dodatkowa  Msza Święta dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

2.Jutro, 13 czerwca Uroczystość Św. Antoniego z Padwy. Msze Św. ze Słowem Bożym, nabożeństwem ku czci świętego cudotwórcy i poświęceniem lilii o godz. 8.00 i 18.30. Na zakończenie Liturgii pobłogosławimy małe dzieci. Podczas wieczornej Mszy Świętej pomodlimy się w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia według następującego porządku: 7.00; 8.30; 10.00 i 18.30. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przejdzie ulicami naszego miasta po Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Andrzeja Apostoła o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

 

4.Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Z racji Oktawy Bożego Ciała, od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja          z Najświętszym Sakramentem.

 

5.Od 21 marca, w naszej świątyni zamontowane jest chorwackie urządzenie do zapobiegania  i usuwania działania wilgoci kapilarnej ze ścian i fundamentów. Zakupiliśmy je na raty, które regulujemy co kwartał. Serdeczne „Bóg zapłać” za  ofiary złożone dzisiaj na tacę, które pomogą nam zapłacie kolejnej  wrześniowej raty.

 

6.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 23 lipca br.. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy wejściu do kościoła. Koszt to 60 zł., zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 

7.Wszystkim Wam: Drogie Siostry – Czcigodni Bracia, którzy uczestniczyliście we Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni; Wszystkim Solenizantom, Jubilatom,  najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

 

8.W minionym tygodniu zasnęła w Chrystusie + Weronika Wodzyńska. Niech dobry Bóg udzieli jej przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogła znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.                …… Święty Michale Archaniele ..