Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 r.

Niedziela Miłosierdzia

1.Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

 

2.Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

3.Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

4.Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.30, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

5.We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

Najbliższy wtorek, to już trzeci tydzień nowenny przed czerwcową uroczystością ku czci świętego Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Msze Święte ze Słowem Bożym i nabożeństwo ku czci świętego orędownika o godz. 8.00 i 18.30

 

6.W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

 

7.W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.  Wieczorem o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

8.Za tydzień  kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w naszej parafii grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci, które przygotowują się do tej Uroczystości, ich rodziców, opiekunów i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.

 

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu. Wszystkim, przybyłym do naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10.W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: + Zdzisława Kasierska. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi jej łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

 

                                        ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….