Skip to main content
  • Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. W dniu dzisiejszym   o godz. 17.45 ostatnie już w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali. Informujemy, że Droga Krzyżowa będzie odprawiana o godz. 18.00 do Wielkiej Środy włącznie.
  • Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, można jeszcze składać do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym przed ołtarzem św. Franciszka, natomiast dary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii – w koszu przy ołtarzu św. Antoniego, do Wielkiej Środy.
  • W Wielkim Tygodniu, kancelaria parafialna będzie nieczynna. W ważnych sprawach kontaktujemy się z o. Franciszkiem lub o. Lucjuszem.
  • W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: MĘKĘ, ŚMIERĆ I ZMARTWYCHWSTANIE  CHRYSTUSA. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach TRIDUUM PASCHALNEGO, które stanowi centrum Roku Liturgicznego.

Program na rozpoczynający się Wielki Tydzień jest następujący:

SPOWIEDŹ:

– Dzisiaj, podczas każdej Mszy Świętej

– Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy – podczas porannych Mszy Świętych, wieczorem od godz. 17.30

– w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – po zakończeniu wieczornej Liturgii

– w Wielką Sobotę – od godz. 8.00 do 15.00, po Liturgii wieczornej nie spowiadamy.

CHORYCH odwiedzimy w Wielką Środę od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chętnych           w zakrystii lub telefonicznie.

TRIDUUM PASCHALNE rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Ta Celebracja upamiętnia ustanowienie Sakramentu Eucharystii       i Kapłaństwa z obrzędem umycia nóg. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do Ciemnicy, do Kaplicy Adoracji. Adoracja potrwa do godz. 22.00.

Wielki Piątek jest Dniem Śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając Mękę i Śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.00. Natomiast Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.30. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim potrwa do godz. 23.00. Ofiary składane tego dnia przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

            W Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie od godz. 7.00 do 18.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość wielkanocną trwajmy w zadumie nad Śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 16.00. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Świętą Wigilii Paschalnej o godz. 18.30. TO NAJBARDZIEJ UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA  w Roku Liturgicznym, nazywana „MATKĄ WSZYSTKICH LITURGII”.

            W Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów ministranci  naszej parafii będą rozprowadzać zasiany owies i wodę święconą w małych pojemniczkach. Zebrane przez nich ofiary przeznaczone zostaną na wyjazdy wakacyjne. Za wszelki gest życzliwości w imieniu obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • W NIEDZIELĘ  ZMARTWYCHWSTANIA o godz. 6.00  Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Po rezurekcji, następna Msza Św. o godz. 8.30. Nie będzie więc Mszy Świętej o godz. 7.00 rano.
  • Od Wielkiego Piątku zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 15.00.
  • W ubiegły piątek, przed południem w Łodzi, swą ziemską pielgrzymkę i tym samym służbę w Kościele Chrystusowym zakończył o. Kazimierz Kowalski, kapłan naszej bernardyńskiej prowincji. Na Uroczystości pogrzebowe  – może ktoś z Państwa ma takie życzenie – zapraszamy  w najbliższą środę, 27 marca     o godz. 12.00 do naszego klasztornego kościoła na Dołach  w Łodzi. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie …. Niech odpoczywa    w pokoju wiecznym.