Skip to main content

1.Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król Wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz KRZYŻ  ZBAWIENIA, który wisi na ścianach naszych mieszkań, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2.Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3.Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca P. Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego Aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.W środę, 30 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Grupy Biblijnej Św. Hieronima.

5.Od minionego poniedziałku, po naszej parafii, Brat Teodor roznosi pobłogosławione i poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym tygodniu odwiedzi Parafian z ul. Marii Konopnickiej. Od poniedziałku do piątku będzie to czynił od godz. 17.00 a w sobotę od godz. 10.00. Ofiary, które przy tej okazji złożymy, przeznaczone są na zapłatę za przeprowadzony remont zakrystii. Za życzliwość, z jaką podejmowany jest nasz współbrat – Brat Teodor   i za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6.W najbliższą niedzielę przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

7.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia, w sobotę 2 grudnia. Koszt wyjazdu – 60 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.30. Serdecznie zapraszamy.

8.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej. Wszystkim zgromadzonym w naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła  + Maria Kaźmierczak. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.