Skip to main content

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Trzecią Niedzielę Wielkanocy oraz Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem  i bliźnimi w Kościele”. Dzisiaj przed każdą Mszą Świętą wsłuchujemy się we fragmenty Ewangelii. Pod chórem  i w korytarzu przykościelnym oraz na ołtarzu św. Antoniego znajdują się w koszyczkach przygotowane przez naszą Grupę Biblijną, różne fragmenty Pisma Świętego, z których można sobie jakiś wybrać i rozważyć w domu.

Najbliższy wtorek, 16 lutego to pierwszy Tydzień Nowenny przed czerwcową Uroczystością Świętego Antoniego z Padwy. Msze Święte ze Słowem Boży  i nabożeństwem ku czci świętego o godz. 8.00 i 18.30. W czasie Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do wspólnej  modlitwy w intencji O. Lamberta, z racji jego imienin.

W środę, podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 będziemy się modlić w intencjach Rodziny Żywego Różańca, natomiast w sobotę, 20 kwietnia podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach Straży Grobu Pańskiego i ich Najbliższych.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitwo Powołania do Służby w Kościele.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pomogą nam one  w zapłacie za wykonane projekty na modernizację – przebudowę instalacji elektrycznych w naszym klasztornym kościele, które zostały złożone  w Łódzkim Wojewódzkim Urzędzie Konserwatora Zabytków. W najbliższy piątek kolejna wizyta konserwatorska, tym razem spotkanie z projektantem  i uprawnionym pracownikiem straży pożarnej. Mamy nadzieję, że to już ostatnia tego typu wizyta, przed wydaniem decyzji odnośnie pozwolenia na prowadzenie prac.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego Słowa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim – Państwu – modlącym się dzisiaj w naszej świątyni życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli.

W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnała + Hanna Pełka. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jej duszę oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

——————————————–

Z pokorą i troską,  ponawiamy  informację, że już od ponad dwóch miesięcy nasza klasztorna kuchnia działa w systemie awaryjnym,  nie mamy  osoby prowadzącej. Jeśli ktoś  z Państwa czy Państwa Znajomych, oczywiście znający się, chciałby się podjąć takiej pracy, serdecznie prosimy o kontakt.