Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 03.05.2023 r.

N.M.P.  KRÓLOWEJ  POLSKI

1.Dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszej świątyni sprawujemy według porządku niedzielnego.

 

2.Dziś przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.), która była dokumentem ustrojowym Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 

3.Trwamy w Tygodniu Modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

4.W naszej świątyni nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny  w naszych codziennych potrzebach.

 

5.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek,… piątek i …. sobota miesiąca:

w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa  o uświęcenie kapłanów;   o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.

–  w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci  i młodzieży. Spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej.  Przed południem odwiedziny chorych; dalej tylko na indywidualne zaproszenia. W tym dniu uczcimy Świętych Apostołów Filipa   i Jakuba.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00. Po nabożeństwie wspólny różaniec.

 

6.W najbliższą niedzielę, 7 maja podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii, grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą do swych serduszek Pana Jezusa, o. Fabiana, ich rodziców, opiekunów i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie. …. Przypominamy rodzicom, że próba dzieci komunijnych w czwartek, 4 maja o godz. 19.00; natomiast spowiedź dzieci w sobotę, 6 maja o godz. 9.00.

 

7.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 20 maja br. Wyjazd  o godz. 7.00 z parkingu przed naszym kościołem. Koszt to 50 zł. Zapisy u Br. Rocha w zakrystii i u Sióstr kierujących Wspólnotą FZŚ.

 

                                           POD  TWOJĄ  OBRONĘ …..