Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2022 r.

Królowej Polski

1.Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w naszej świątyni sprawujemy według porządku niedzielnego.

 

2.Dziś przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.), która była dokumentem ustrojowym Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 

3.Trwamy w Tygodniu Biblijnym, który stanowi zachętę do poznawania i rozważania słowa Bożego. Święty Paweł w Liście do Rzymian przypominał, że „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa” (Rz 10,17).

 

4.W naszej świątyni nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów; o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.

–  w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej;  od godz. 16.30 – spowiedź dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych; dalej tylko na indywidualne zaproszenia. W tym dniu uczcimy Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00.

 

6.W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień o godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.