Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.01.2023 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś Czwarta Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą  i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

2.W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan   i ludu Izraela”. Msze Święte ze Słowem Bożym,  błogosławieństwem i poświęceniem  świec w naszej świątyni o godz. 7.00; 8.00 i 18.30.

 

3.Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Swoją modlitwą wesprzemy wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu  i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich.  Poprosimy też Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

 

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.30, na wspólnotową  modlitwę za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy misyjnej.

–  w pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej     o godz. 8.00 rano. Od godz. 15.00 Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu O godz. 17.00  Msza Święta i spowiedź  dla dzieci i młodzieży. Spowiedź dla wszystkich podczas każdej Mszy Świętej. Przed południem odwiedziny chorych, dalej tylko na indywidualne zaproszenie.

–  w pierwszą  sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00. Po nabożeństwie zapraszamy do wspólnego  odmówienia cząstki Różańca.

 

5.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. / Odczytać pozostałe dni /. Program wizyty dostępny jest na tablicy  ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00.   W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i sobotę, w godzinach 9.00-10.00.

Parafian, którzy z różnych względów nie mogli gościć w swoim mieszkaniu kapłana z wizytą duszpasterską, a pragną tego modlitewnego spotkania, informujemy, że środa 8 i  czwartek 9 lutego są dniami uzupełniającymi. Gotowość dodatkowego przyjęcia kapłana zgłaszamy w kancelarii, zakrystii lub też  w klasztorze.   

 

6.Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Wam – Drogie Siostry  i Czcigodni Bracia – przybyłym dzisiaj do naszej świątyni na niedzielną Mszę Świętą, życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli.

 

7.W ostatnim tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnali: ++ Stefania Ustimow, Eleonora Redlicka  i Czesław Łukasiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

                                         ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE….