Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 19.03.2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy,   22 marca włącznie. Słowo Boże głosi o.Tarsycjusz Bukowski, Prowincjalny Referent do spraw powołań i rzecznik prasowy Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, którego bardzo serdecznie witamy. Osobę Ojca Rekolekcjonisty, Jego posługę, Wszystkich – wsłuchujących się  Głos Boży poprzez słowo, które do nas skieruje – polecam Waszej wstawienniczej modlitwie.

                                               Program rekolekcji jest następujący:

Dzisiaj Msze Święte z nauką dla  wszystkich podczas każdej Mszy Świętej; jedynie o godz. 11.30 Msza Święta  z nauką dla dzieci. O godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas tego nabożeństwa poświęcimy i rozdamy Książeczki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

W poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z nauką dla wszystkich o godz. 7.00; 8.30; 17.00   i 18.30.  O godz. 18.00 jak jest z w zwyczaju Droga Krzyżowa.

We wtorek o godz. 13.00 Msza Święta z nauką dla chorych oraz Sakrament Namaszczenia Chorych.

            –Do spowiedzi można przystąpić, podczas każdej Mszy Świętej. We wtorek będą spowiadali kapłani z naszego łęczyckiego dekanatu. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

           –Od poniedziałku do środy, ofiary zbierane podczas Mszy Świętych będą przeznaczone na dzieła w Prowincji, którymi kieruje nasz Ojciec Rekolekcjonista, Ojciec Tarsycjusz.

           –Plan rekolekcji umieszczony jest na plakacie w gablocie, na stronie parafii. Można zabrać program z bocznych ołtarzy, przed kościołem rozdają go  również ministranci.

           –W czasie trwania rekolekcji, w poniedziałek i wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna. W sprawach koniecznych, np. pogrzebu – wzywać o. Franciszka lub   o. Fabiana.

 

2.Równolegle będą się odbywały Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii, według wcześniej ustalonego  i wywieszonego na afiszach programu.

 

3.Jałmużnę wielkopostną w naszym kościele będzie można złożyć na tacę podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wtorki i piątki lub w zakrystii.

 

4.Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

5.W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni przy ołtarzu Św. Antoniego wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty.

 

6.Wszystkich, którzy pragną podjąć się  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zapraszamy w najbliższą sobotę 25  marca na Mszę Świętą o godz. 18.30. Deklaracje o włączeniu się w taką formę modlitwy można pobrać z bocznych ołtarzy św. Franciszka i św. Antoniego.

 

7.Wszystkie dzieci zapraszamy do konkursu z nagrodami na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie mają czas do Niedzieli Palmowej, do 2 kwietnia. Tego dnia        o godz. 11.10 zbierzemy się na placu przed kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie palm. Następnie         w uroczystej procesji przyjdziemy do świątyni na Mszę Świętą.  Po Mszy Świętej, na placu przed kościołem rozstrzygnięcie konkursu.

 

8.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.  Naszych Drogich Parafian i Wszystkich Zacnych Gości przybyłych dzisiaj do naszej świątyni, zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Życzymy Państwu miłej i błogosławionej niedzieli.

 

9.W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł + Marek Flakiewicz. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE …