Skip to main content

1.Dziś Czwarta Niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „LAETARE”, czyli wielkopostną niedzielą radości. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 13 marca włącznie. Słowo Boże głosi o. Flawian Bularz  z naszego klasztoru w Lublinie, którego bardzo serdecznie witamy. Ojca Rekolekcjonistę, Jego posługę, Wszystkich wsłuchujących się w Głos Boży poprzez słowo, które do nas skieruje – polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie.

                              PROGRAM REKOLEKCJI JEST NASTĘPUJĄCY:

Dzisiaj Msze Święte z nauką dla Wszystkich podczas każdej Mszy Świętej; jedynie o godz. 11.30 Msza Święta ze Słowem dla dzieci; o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z nauką dla Wszystkich o godz. 7.00; 8.30; 17.00 i 18.30.

We wtorek o godz. 13.00 Msza Święta z nauką dla chorych oraz Sakrament Namaszczenia Chorych.

Dniem Spowiedzi Rekolekcyjnej będzie wtorek. Oczywiście, do spowiedzi będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.  Prosimy jednak,  o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

            Od poniedziałku do środy, ofiary zbierane podczas Mszy Świętych będą przeznaczone na budowę organów w naszym bernardyńskim  kościele w Lublinie, w którym posługuje nasz Ojciec Rekolekcjonista. Za zrozumienie i wsparcie dla tego zbożnego dzieła, już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

            Program rekolekcji jest na  afiszu w gablocie ogłoszeniowej, na stronie klasztoru – parafii. W czasie trwania rekolekcji, w poniedziałek i wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna. Na wypadek pogrzebu wzywać o. Franciszka – proboszcza parafii.

Równolegle będą się odbywały Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii, według wcześniej ustalonego programu.

2.W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, abp. Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,  prosi wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach: Oto treść jego prośby:

           Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.                   

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski,  po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

3.Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Pomogą nam one  w zapłacie za wykonane projekty na modernizację – przebudowę instalacji elektrycznych w naszym klasztornym kościele, które  już zostały złożone w Łódzkim Wojewódzkim Urzędzie Konserwatora Zabytków.

4.Dzisiejsza niedziela wyrywa nas na chwilę     z wielkopostnych wysiłków, aby przypomnieć             o chrześcijańskiej nadziei     i umocnić   w świadomości Bożej troski o każdego z nas. Z tej okazji Franciszkańska Młodzież Oazowa oraz Oaza Dzieci Bożych zaprasza  na kiermasz. Oprócz wykonanych własnoręcznie ozdób i dzieł, będzie można zjeść kawałek pysznego ciasta i wypić herbatę i kawę. Dochód przeznaczony zostanie na organizowane przez nasze Duszpasterstwo Młodych wyjazdy oraz rekolekcje wakacyjne.

5.Straż Grobu Pańskiego, Wspólnota istniejąca i posługująca przy naszym klasztorze rozpoczyna nabór na strażaków; Panów:  Młodzieńców i Mężczyzn, którzy pragną  pełnić wartę przy Bożym Grobie i którzy chcą się udzielać w Kościele. W najbliższą niedzielę, na placu przed naszą świątynią osobiście będą zapraszać do wstąpienia w szeregi wspólnoty. Do puszek będą też zbierać ofiary na renowację strojów, w których pełnią swoją służbę. Serdeczne „Bóg zapłać” za zrozumienie dla dzieła i posługi, którą w naszej parafii pełnią.

6.W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnała + Halina Przybylak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

7.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. Naszych Drogich Parafian i Wszystkich Zacnych Gości modlących się dzisiaj w naszej świątyni, zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Wszystkim Państwu, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

                                         ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …