Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna

1.Dzisiaj przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Obchodzimy ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

2.Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja

 

3.Jutro także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

4.We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy  o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Na Mszę Świętą o godz. 18.30 zapraszamy maturzystów, a później podczas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy prosić o zdanie egzaminów maturalnych.

 

5.W środę 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte  w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy także  na godz. 12.00 na Plac Kościuszki, na  Mszę Świętą, podczas której  wspólną modlitwą, przez wstawiennictwo Królowej Polski będziemy wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności  i wzajemnego szacunku.

 

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów;   o godz. 18.30 Msza Święta o nowe powołania do służby Bożej.

w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00; spowiedź święta podczas każdej Mszy Świętej; o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci  i młodzieży.   Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych; dalej tylko na indywidualne zaproszenia. W tym dniu uczcimy Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.8.00. Po nabożeństwie wspólny różaniec.

 

7.W najbliższą niedzielę, 7 maja podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii, grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które po raz pierwszy przyjmą do swych serduszek Pana Jezusa, o. Fabiana, ich rodziców, opiekunów i katechetów polecamy Waszej wstawienniczej modlitwie. …. Przypominamy Rodzicom i Opiekunom, że próba dzieci komunijnych w czwartek, 4 maja o godz. 19.00; natomiast spowiedź dzieci w sobotę, 6 maja o godz. 9.00.

 

8.Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 20 maja br. Wyjazd  o godz. 7.00 z parkingu przed naszym kościołem. Koszt to 50 zł. Zapisy u Br. Rocha w zakrystii i u Sióstr kierujących Wspólnotą FZŚ.

 

9.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego Słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.  Wszystkim modlącym się dzisiaj w naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10.Miłosiernemu Panu  polecajmy także zmarłą, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności:  + Helenę Bojanowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE…