Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.01.2023 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś Trzecia Niedziela Zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. Na ołtarzu przy św. Antonim z Padwy, na stolikach z gazetami pod chórem i w korytarzu przykościelnym znajdują się w koszykach, przygotowane przez Grupę Biblijną św. Hieronima, różne fragmenty Pisma Świętego,  z których można sobie jakiś wybrać.

 

2.W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach Grupy Biblijnej Św. Hieronima.

 

3.W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

4.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Podajemy dalszy program wizyty kolędowej. / Odczytać dwa kolejne tygodnie  /. Cały porządek wizyty dostępny jest na tablicy  ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Przez okres kolędy kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę, w godzinach 9.00-10.00.

 

5.W związku z panującą aurą, zwracamy się z uprzejmą prośbą, by wchodząc do kościoła,  mocniej szurać butami po wyłożonych matach. Uchroni to posadzkę kościoła od dalszego zniszczenia. Za zrozumienie dla sprawy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

6.Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Wszystkim gromadzącym się w naszej świątyni życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

7.W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ++ Grzegorz Ławniczak, Zbigniew Olczak  i Zofia Olejniczak. Wypraszajmy im dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

                                   ŚWIĘTY MICHALE  ARCHANIELE ….