Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 12.03.2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1.Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz.17.45.

 

2..Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa  Drogi Krzyżowej w dni powszednie o godz. 18.00 oraz  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.17.45.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3.Jałmużnę wielkopostną w naszym kościele będzie można złożyć na tacę podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wtorki i piątki lub w zakrystii.

 

4.Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

5.W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni przy ołtarzu Św. Antoniego wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty.

 

6.W środę, 15  marca, podczas Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach, które przedstawi Bogu Rodzina Żywego Różańca.

 

7.W piątek, 17 marca o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

8.W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 22 marca włącznie. Poprowadzi je o. Tarsycjusz  Bukowski, Prowincjalny Referent do spraw powołań  i rzecznik prasowy Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą to również doroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. W gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej naszej parafii  zamieszczony jest program tegorocznych ćwiczeń. ….. Tak zaplanujmy swoje zajęcia, aby nie zabrakło nas i naszych najbliższych na tych spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 19 marca na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.45, podczas którego nastąpi poświęcenie  i rozdanie Książeczek komunijnych.

 

9.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny czy też różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Wszystkim Państwu, którzy modlicie się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli.

 

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do siebie: ++ Józefa Lisowskiego   i Mariusza Lisieckiego.  Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.