Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.03.2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziś druga Niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Dzisiaj jeszcze o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

2.Zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa  Drogi Krzyżowej w dni powszednie o godz. 18.00 oraz  Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.17.45.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3.Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

4.Jutro, w poniedziałek 6 marca w czasie Mszy Świętej wieczornej pomodlimy się w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

5.W naszej świątyni, przy ołtarzu św. Antoniego z Padwy wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom  z naszej wspólnoty. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

 

6.Informujemy, że  naszej wspólnocie parafialnej tegoroczne rekolekcje wielkopostne  rozpoczną się  w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 22 marca włącznie. Poprowadzi je o. Tarzycjusz  Bukowski – Prowincjalny Referent do spraw powołań i rzecznik prasowy naszego Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą to również doroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. Już dzisiaj prosimy, zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas i naszych najbliższych na tych ćwiczeniach duchowych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział  w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

 

7.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Wszystkim Państwu, którzy modlicie się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli.

 

8.W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie + Zenona Gębalę,  tatę naszego Brata Rocha. Wypraszajmy zmarłemu  łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

——————–

7 marca br. o godz. 18.00 Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na spektakl w wykonaniu znanego aktora filmowego i teatralnego Piotra Szwedesa. Autorem tekstu jest Artus Andrus, a w programie usłyszymy miedzy innymi piosenki Kabaretu Starszych Panów, czy Wojciecha Młynarskiego. Bilety w cenie 65 zł. do nabycia w Sekretariacie Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE