Skip to main content
 • Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: NAWRACAJCIE SIĘ, BLISKIE JEST KRÓLESTWO NIEBIESKIE. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.  Nie zmarnujmy go. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nabożeństwo Gorzkich Żali                z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.
 • Serdecznie również zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w dni powszednie   o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 • Jałmużnę wielkopostną w naszym kościele będzie można złożyć na tacę podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w tym tygodniu będzie  to poniedziałek, środa i piątek lub zakrystii.
 • W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia.     W naszej świątyni przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest „kosz dobroci”, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które wraz z przygotowanymi paczkami zostaną przekazane najbardziej potrzebującym w naszej parafii.
 • Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański.  Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Jutro, 4 marca podczas Mszy Św. o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach, które przedstawi Bogu Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 • Wiosenna tura kursu przedmałżeńskiego w naszym klasztorze odbędzie się                   w soboty    9 i 16 marca w godzinach od 10.00 do 15.00. Zapisy na początku pierwszego spotkania.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 13 marca włącznie. Poprowadzi je o. Flawian Bularz z naszego klasztoru w Lublinie. Będą to również doroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży         ze szkół z terenu naszej parafii. W gablotach ogłoszeniowych i na stronie internetowej zamieszczony jest program tegorocznych ćwiczeń… Tak zaplanujmy  zajęcia, aby nie zabrakło nas          i naszych najbliższych na  tych rekolekcyjnych spotkaniach. W te dni będzie też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.                  Nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnie chwile Wielkiego Postu. Za udział                        w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
 • Za tydzień przeżywamy Niedzielę Radości. Ten dzień wyrywa nas na chwilę z wielkopostnych wysiłków, aby przypomnieć o chrześcijańskiej nadziei i umocnić   w świadomości Bożej troski o każdego z nas. Z tej okazji Franciszkańska Młodzież Oazowa oraz Oaza Dzieci Bożych zaprasza w tym dniu na kiermasz. Oprócz wykonanych własnoręcznie ozdób i dzieł, będzie można zjeść kawałek pysznego ciasta i wypić herbatę i kawę. Dochód przeznaczony zostanie na organizowane przez nasze Duszpasterstwo Młodych wyjazdy oraz rekolekcje wakacyjne.
 • Wszystkim, którzy w tym tygodniu świętują swoje imieniny, urodziny czy też inne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się       w Słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Wszystkim Państwu, którzy modlicie się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 • W minionym tygodniu naszą wspólnotę parafialną pożegnali: ++  Marianna Kowalska, Wanda Frankowska i Marek Ławniczak. Wypraszajmy dla zmarłych łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek ….

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

            Marszałek Grzegorz Schreiber oraz radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zapraszają mieszkańców naszego powiatu na kolejne spotkanie   z cyklu „POROZMAWIAJMY W ŁÓDZKIEM”, które odbędzie się w najbliższą środę 6 marca.

            W Łęczycy, w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych przy ul. Kaliskiej 13, o godz. 12 rozpoczną się warsztaty dla pasjonatów ogrodnictwa. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszam.

                       ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …