Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech ten czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

2.Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą Nabożeństwa Wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w dni powszednie o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali  z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.17.45. Dzisiaj więc jeszcze zapraszamy o godz. 17.45 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

3.Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 

4. We wtorek, 28 lutego o godz. 17.00 Msza Święta dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz wszystkich interesujących się tematyką uzależnień. Po Mszy Świętej odbędzie się miting otwarty dla wszystkich chętnych.

 

5.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;

w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa  o uświęcenie kapłanów,         a o godz. 18.30 Msza Święta o nowe i święte powołania do służby  w Kościele.

–  w piątek, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00 rano.   Od godz. 15.00 Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.00 spowiedź i dodatkowa Msza  Święta dla dzieci i młodzieży. Spowiedź dla wszystkich podczas każdej Mszy Świętej. Przed południem odwiedziny chorych, dalej tylko na indywidualne zaproszenie.

w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8.00. Po nabożeństwie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

6.Najbliższa niedziela, 5 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

 

7.W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni, od przyszłej niedzieli  będzie wystawiony  „kosz dobroci”, gdzie można będzie  składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

 

8.W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się one w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 22 marca włącznie. Poprowadzi je o. Tarzycjusz  Bukowski, rzecznik prasowy Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą to również doroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii.

Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas  i naszych najbliższych na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.  Za udział   w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

 

9.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Wszystkim Państwu, którzy modlicie się dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej  i błogosławionej niedzieli.

 

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do siebie + Genowefę  Jelonek. Wypraszajmy zmarłej łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE