Skip to main content
  • Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych Dni Modlitw   o Ducha Pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby bliźnich. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  • Pomocą w przeżywaniu tego czasu pokuty i nawrócenia będą Nabożeństwa Wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w dni powszednie o godz. 18.00. Przy piątej stacji, w czasie rozważania, na tacę będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę postną. W  tygodniu I, III i V  Wielkiego Postu będzie to możliwe w poniedziałek, środę i piątek; zaś w tygodniu II, IV i VI tymi dniami będą: wtorek, czwartek i sobota. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy    w każdą niedzielę o godz. 17.45. Dzisiaj więc jeszcze zapraszamy na  godz. 17.45.
  • Przy ołtarzu Św. Franciszka można adorować Krzyż Pański. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W środę w czasie Mszy Św. o godz. 18.30 pomodlimy się w intencjach Rodziny Żywego Różańca.
  • Najbliższa niedziela, 25 lutego będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu      i Solidarności z misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Wychodząc ze świątyni, ofiarami złożonymi do puszki będzie można wesprzeć posługujących misjonarzy.
  • W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych. Rozpoczną się one w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy 13 marca włącznie. Poprowadzi je o. Flawian Bularz z naszego klasztoru w Lublinie. W tych dniach będą się też odbywały doroczne rekolekcje dla dzieci i młodzieży z terenu naszej parafii.
  • W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni od przyszłej niedzieli, przy ołtarzu św. Antoniego, będzie wystawiony „kosz dobroci”, do którego będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty parafialnej. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy, nawet najmniejszy gest miłosierdzia.
  • Już jutro,  19 lutego nasze Duszpasterstwo Młodych rozpoczyna nową inicjatywę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.  W każdy poniedziałek od 14.00 do 18.00 wolontariusze zapraszają do spędzenia czasu w naszym klasztorze. W cotygodniowym programie wspólne odrabianie lekcji, warsztaty kreatywne, integracyjne i mnóstwo dobrej zabawy.
  • Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, a także Wszystkim Państwu, modlącym się dzisiaj w naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w Słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE…

                  Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Aleksandrą Emilią Włodarczyk z Polesia, połączone z promocją książki pt. „DUMNA POLKA skromna bohaterka z Polesia”, w środę 21 lutego br. o godz. 14.00.

                                         ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE …