Skip to main content

Ogłoszenia duszpasterskie -07.08.2022 r.

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

1.Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po każdej Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

 

3.Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. 

 

4.W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00.

 

5.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkim Państwu, uczestniczącym w niedzielnej Mszy Świętej dzisiaj w naszej świątyni, życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– we wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

–  w środa, 10 sierpnia –wspomniany już – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon

i męczennik;

–  w czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194 -1253), dziewica, założycielka Zakonu  Klarysek.

                                       ŚWIĘTY  MICHALE  ARCHANIELE ….